Beata
Szydło

Poznajmy się

Pochodzę z Przecieszyna - miejscowości położonej
w gminie Brzeszcze w Zachodniej Małopolsce.

Z sentymentem wspominam ciepło mojego rodzinnego domu.
Nie brakowało w nim wsparcia, ale i dyscypliny. Rodzice ciężko pracowali. Tata był górnikiem.

Od dziecka lubiłam czytać. W świat książek jako pierwsza wprowadzała mnie mama. Ta pasja została mi do dzisiaj. Miałam szczęście do dobrych szkół i dobrych nauczycieli. Edukację rozpoczęłam w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzeszczach, której patronem od 1982 roku jest Stanisław Staszic. Potem uczyłam się w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu. Lubiłam się uczyć. Lubiłam też sport, szczególnie gry zespołowe i zdrową sportową rywalizację. Moje przyjaźnie z czasów szkolnych przetrwały próbę czasu. Goszcząc na rozpoczęciu roku w mojej szkole podstawowej życzyłam uczniom pierwszej klasy, aby oni również mieli takie szczęście.

Na studia z rodzinnego Przecieszyna przeniosłam się do Krakowa. Studiowałam na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doskonale pamiętam czas spędzony na wykładach, czy w bibliotece nad książkami i notatkami. Pamiętam wspólne przygotowania do egzaminów i zajęcia Studenckiego Klubu Sportowego. Szczególnie drużyny piłki ręcznej, w której grałam. W czasie studiów poznałam mojego męża Edwarda. Założyliśmy rodzinę, mamy dwóch synów: Tymoteusza i Błażeja.

W 2004 roku zostałam stypendystką departamentu stanu USA w ramach programu „International visitors”, w obszarze projektu „Rewitalizacja i restrukturyzacja terenów poprzemysłowych”. Czas spędzony w Waszyngtonie wiele mnie nauczył.

Zaraz po studiach rozpoczęłam w Krakowie pracę zawodową. W latach 1995-1997 byłam kierownikiem Libiąskiego Centrum Kultury, które tworzyłam od podstaw. Wypracowane przeze mnie oraz pracowników Centrum zasady działania organizacji okazały się na tyle skuteczne, że z naszych pomysłów korzystały z powodzeniem inne gminy.

W 1998 r. zostałam Burmistrzem Gminy Brzeszcze - najmłodszym burmistrzem w Małopolsce. Wokół siebie skupiłam grono współpracowników, z którymi wiele udało nam się zrobić. Brzeszcze były jedną z pierwszych gmin, które realizowały inwestycje drogowe wspólnie z województwem. Wtedy nie było to takie oczywiste. Część środków na realizację inwestycji wyłożyła gmina, resztę - województwo. Byliśmy pionierami. Zapoczątkowaliśmy funkcjonowanie modelu współpracy województwa z gminami, który dziś jest normą.

Premier Szydło siedzi przy biurku. W dłoni trzyma okulary, przed nią na blacie gazeta

Wybudowaliśmy rondo „Pod Górnikiem”. Kontynuowaliśmy kanalizację gminy. Potem był basen, dla dokończenia którego pozyskaliśmy konieczne dofinansowanie. Przezwyciężyliśmy wszystkie trudności. To tylko niektóre inwestycje, które wraz z moimi współpracownikami oraz mieszkańcami gminy udało się nam zrealizować.

W 2002 r. zostałam wybrana radną sejmiku województwa małopolskiego.

To był dla mnie bardzo ważny sygnał, że moja praca w gminie została zauważona i doceniona. Znalazło to odzwierciedlenie w wynikach późniejszych wyborów parlamentarnych. Zostałam posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Moja praca w Sejmie to, oprócz działalności na rzecz mieszkańców mojego okręgu wyborczego, czas ciężkiej pracy nad projektami ustaw dotyczącymi gospodarki i samorządu terytorialnego. Zajęłam się także sprawami związanymi z finansami publicznymi. Współtworzyłam m. in. poselski projekt ustawy o podatku dochodowym oraz poselski projekt ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o podatku dochodowym. Opracowywałam projekt ustawy o Narodowym Programie Zatrudnienia. Widząc problemy polskiego górnictwa oraz bezradność obecnego rządu zaangażowałam się w prace nad ustawą o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego w latach 2008-2015 oraz wielu innych ustaw.

W 2010 roku zostałam wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości, a w 2014 również skarbnikiem PiS. W 2015 roku podczas wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej byłam szefem sztabu Andrzeja Dudy. 25 października 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne zdobywając 235 mandatów w Sejmie. 27 października komitet polityczny PiS zarekomendował mnie na stanowisko premiera. 13 listopada prezydent RP Andrzej Duda desygnował mnie na urząd Prezesa Rady Ministrów, a 16 listopada powołał na to stanowisko i dokonał zaprzysiężenia członków nowego rządu. 18 listopada po wygłoszeniu exposé, mój rząd uzyskał wotum zaufania. Moją służbę opieram na słuchaniu i rozmowie z Polakami. Nadzieja i entuzjazm, jaką widzę w oczach zwykłych ludzi w każdym zakątku naszego pięknego kraju, daje mi siłę i przekonanie, że dobra zmiana w Polsce jest konieczna i jest możliwa!

Pobierz

 (pobierz zdjęcie)  (pobierz zdjęcie)  (pobierz zdjęcie)

List od Premiera

regularnie

w Twojej skrzynce

Bądź na bieżąco!

Zapisz się

Proszę czekać

Trwa wysyłanie danych

Dziękuję za rejestrację.

Na podany adres e-mail otrzymasz wiadomość z linkiem aktywacyjnym.